kot39

A może kot na smyczy?

Kicia, tak samo jak pies powinien mieć swoje maskotki i to najpoprawniej takie, którymi będzie mógł pobawić się i sam oraz razem ze swoim właścicielem. Jeżeli koty nie będą miały zapewnionej takiej przyjemności to błyskawicznie sobie ją znajdą, a jako zabawka posłużyć może im obojętnie jaki urządzenie w naszym domu lub roślinka, a zwłaszcza większe, ozdobne kwiaty doniczkowe.

Psy oraz pokojowe kiciusie ogromnie różnią się w swoim postępowaniu w stosunku do ludzi. W sporej mierze koty są indywidualistami i nie zawsze serdecznie reagują na pouczenia człowieka w tym również naturalnie zakazy, które z wyrazistych względów na kicia wypada nałożyć, w przeciwległym razie byłby w stanie on skasować w domu bez liku przeróżnych rzeczy.

Niekiedy widuje się kocurka prowadzonego na smyczy. Jest to dosyć unikalny widok, jednak nie oznacza on że kiciusie nie mogą na smyczy chodzić. Dachowca, względnie prosto jest wyszkolić takiego zachowania, w szczególności jeśli edukację rozpocznie się całkiem prędko, gdy kić jest jeszcze malutki. Smycz dla kota jest z reguły inaczej wytworzona niż smycz dla psa.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *