kot33

Kiedy kot jest samodzielny?

Kocurki opuszczają koty, w momencie gdy te stają się obecnie na tyle samodzielne, że bez zarzutu są sobie w stanie same poradzić. Wybitnie nieraz naturalnie w tym momencie pojawia się u kocurki ruja która na dodatek pobudza ją do opuszczenia mruczków oraz poszukiwania kompana. Prawidłowo kiciusie okres rui mają od 3 do 4 razy w czasie roku.

Psina, nawet jeśli nie jest dobrze traktowany, nadzwyczaj silnie przywiązuje się do swojego właściciela. Inaczej pod tym względem reagują kiciusie, które niezmiernie długo pamiętają wszystkie szkody, które zostały im popełnione. Tym samym także hodowanie kociaczków nasuwa wielu predyspozycji także odpowiedniego charakteru, nie każdy może hodować kicia.

Hodowane w budynkach kocury pod żadnym pozorem nie wykorzystują agresji w stosunku do swoich posiadaczy, niemniej jednak przy zabawach mogą zdarzyć się przypadki podrapania. Jeśli kotka nie jest jednak prawidłowo traktowany to nie będzie on szukał kontaktu ze swoim właścicielem, a raczej unikał go na tyle, na ile jest to możliwe. Kiciusie potrafią się także obrażać z wielu przeróżnych powodów, o czym dodatkowo powinno się zachowywać pamięć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *