kot37

Kociak jako zwierzak domowy

Zwierzęta domowe, w tym wielokrotnie także i kociaki narażone są na choroby cywilizacyjne takie jak choćby otyłość. Jeśli kotka jest niezgodnie żywiony to jego waga może prędko zwiększać się, a do tego zaniknąć może codzienna aktywność ruchowa. Jeśli dodamy do tego fakt, że kociątko jest w stanie drzemać nawet do 15 godzin na dzień, to prędko może okazać się że nadwaga jest u niego znacznym problemem.

Większa część zmysłów, które mają kociaki jest niezmiernie wyczulona. Dotyczy to nie tylko wzroku ale też dodatkowo słuchu. Kociaki podobnie jak psy są w stanie słyszeć dźwięki niesłyszalne dla ludzi, tedy też czasem ich podejrzane zachowania bądź złe przeczucie czymś, czego my niestety nie spostrzeżemy. W związku z tymi cechami w przeszłości kiciusiom przyznawano różnorakie mityczne wartości.

Tak samo jak na przykład inne drapieżniki ze swojego gatunku, także i domowe kociaki są niepomiernie rychłymi stworzeniami. Kocię jest w stanie popędzić nawet z szybkością do 50 kilometrów na godzinę co jest fenomenalną prędkością. Rzecz jasna dzikie koty są pod tym względem o dużo szybsze. Wzorem są gepardy, uważane za najszybsze zwierzęta na świecie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *