kot31

Rozwój kociaków – info

Małe koty kształtują się o wiele szybciej niż na przykład psiaki. Już 10 – 12 tygodniowe kocury nadają się do adopcji. W tym czasie mogą się one nauczyć nadzwyczaj dużo od swojej kociej mamy. Jeżeli taka adopcja nie nastąpi to po okresie nie później niż 3 miesięcy i tak kocia mama przestaje się opiekować swoim potomstwem, jakie w ten sposób staje się w pełni samodzielne.

Wiek do którego dożywają kiciusie jest powikłany do określenia. Można uznać że hodowany w nieskazitelnych warunkach kot przeżyje przynajmniej 10 lat. Natomiast u wielu typów okres życia jest o sporo dłuższy. Najstarszy żyjący domowy kocię, zdaniem księgi rekordów Guinnesa przeżył ponad 38 lat, co jest jak na razie bezspornym rekordem.

Mruczek także zaznacza swój obszar, na przeróżne sposoby. Mniej problematycznym sposobem w jaki koty zaznaczają swój teren, a nawet swoich posiadaczy, jest ocieranie się o nich. Kocurek w ten sposób zostawia swój woń. Jeżeli to jeszcze jest do zaakceptowania to już naznaczenie terenu za pomocą moczu być może nie przypaść do gustu posiadaczom.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *