kot32

Wszystko o hodowli kotów

Aby zniechęcić kociaki do zaznaczania obszaru za pomocą intensywnie pachnącego moczu, niesłychanie wielokrotnie wykorzystuje się specjalne preparaty zapachowe, które mają dachowca do takich zachowań wybić z głowy. Inną strategią, działającą głównie w przypadku kocurów jest oczywiście kastracja, jednakże nie zawsze daje to pomyślny w tym przypadku przez posiadacza wynik.

Od tysięcy lat kocury są hodowane głownie przez wzgląd na to, że niepomiernie wydajnie radzą sobie ze szkodnikami. Nawet w naszych czasach, kiedy posiadamy sporymi specyfikami chemicznymi, które mają potępiać szkodniki, i tak w dalszym toku najskuteczniejsze w tej roli trwają kiciusie, które idealnie sobie z tym zadaniem radzą.

Swobodnie żyjące koty są na ogół użytecznymi zwierzakami, ale mogą czasem sprawiać pewnego rodzaju dylematy. Przede wszystkim zazwyczaj jest to polowanie na ptaki. Zwłaszcza jeśli obejmuje to zagrożonych gatunków ptaków to najczęściej przystępuje się działania zmierzające do zmniejszenia ilości tych zwierząt, chociażby przez ich sterylizację.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *