kot38

Zachowanie kota na wolności

W przeciwieństwie co piesków kocury, na wolności nie istnieją w stadach, lecz z reguły samopas co symbolizuje że nie są one przyzwyczajone do tego, iż mistrz stada wydaje im jakiekolwiek zadania. Z tego również powodu kiciusie nie są faktycznie z zapałem do wykonywania zadań swoich właścicieli, jak psy, co w żadnym razie nie oznacza że nie rozumieją o co ich właścicielom w danym momencie chodzi.

Popularne powiedzonko mówi że kiciuś upadnie zawsze na cztery łapy. W przysłowiu tym jest mnóstwo prawdziwości, bo kocury przy upadkach, automatycznie obracają się w tego typu sposób, że w istocie lądują łagodnie na 4 łapkach, przeto również upadki nawet z nadzwyczaj wysokich wysokości mogą być dla nich nie szkodliwe, co niejednokrotnie wręcz zadziwia posiadaczy.

Dosyć trudnym uczuleniem jest reakcja alergiczna na kiciusie lecz należy być świadom, że większość osób, które mają uczulenie na kiciusie, tak naprawę reagują symptomami nie na samą futro a na ślinę dachowca. Sierściuch, który sam się myje ma futerko pokryte swoją śliną, co niesie że u osoby uczulonej mogą pojawić się wszelkie symptomy. Idzie sobie jednak z tym poradzić.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *